Description
About Her
Our TPE sex dolls are the ones that a talented team created using precision and artistry to guarantee the best pleasure experience. Thes fantastic forms of art are produced by a team of very talented artists who have the skills to understand and reproduce the real human anatomy and to do so they used their newfound talents to achieve real-like models.
As for your TPE sex doll, one of the most significant things to keep in mind is to clean it on a regular basis. First, try to use a soft cloth or sponge with warm water and mild soap to gently wipe the surface. Avoid sharp cleaning substances such as detergents or rags, as they can scratch underneath layers, or which can be unpleasant for the touch.
When it comes to deeper dirt, you can use a specialized toy cleaner for TPE materials that will not cause any damage. What you should do is to rinse properly to get rid of all the residues then you can store it after drying.
Not only offering an authentic and amazing romantic session, but you can also buy our great TPE sex dolls and keep them in a good condition that will last a long time.
Dimensions
| Material | TPE Head + TPE Body |
| Height | 158cm D-cup |
| Shoulder | 33cm |
| Upper Breast | 80cm |
| Lower Breast | 59cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 82cm |
| Thigh Girth | 46cm |
| Calf Girth | 29cm |
| Leg Legnth | 83cm |
| Feet Length | 21cm |
| Net Weight | 33kg |
| Mouth Depth | 12cm |
| Vagina Depth | 18cm |
| Anal Depth | 16cm |
Doll Gallery











Reviews
There are no reviews yet.